EJAM DABĀ vol3. - ZIEMA 2022Mēs ticam, ka daba ir mūsu labākais ārsts. Ir tikai jāatrod ceļš pie tās!”, projekta vadītāja un āra dzīves pasākumu praktiķe Inese Šubēvica

19.februārī 16 Irlavas pamatskolas 5.-9.klases audzēkņi piedalījās biedrības “Jaunatnes līderu koalīcija” sadarbībā ar Irlavas pamatskolu organizētā āra dzīves pasākumā “Ejam dabā!” vol.3.

“Izaicinājumu pilns pārgājiens vai filmēšanās Latvijas Televīzijas raidījumam “Klase” bija aizraujošākā pasākuma daļa? - tāds ir jautājums!” Viena atbilde no jauniešiem nesekoja, jo “VISS BIJA FORŠI!”

Pasākums kā ierasts sākās jau Irlavā, kur dalībnieki mazliet vairāk uzzināja par dienas plāniem, vienojās par drošības pasākumiem un noteikumiem visa pasākuma laikā, sūtīja Paldies sveicienus video formātā pasākuma atbalstītājiem – TV žurnālistei un dabas vēstniecei Kristīnei Garklāvai un autobraucējam Haraldam Šlēgelmilham, sagaidīja un iepazinās ar Latvijas Televīzijas (LTV) filmēšanas grupu un papildināja dienas krājumus ar uzkodām un organizatoru sarūpētām dāvaniņas āra dzīves pasākumiem.

Pēc neliela pārbrauciena, jaunieši bija gatavi doties nezināmajā. Pirmā pārgājiena daļa Kandavas pusē izvērtās par īstu komandas veidošanas treniņu un izejas no radušās situācijas meklējumiem – maršrutā iekļautā stiga bija pārplūdusi un bija procesā jāveido pavisam jauns ceļš. Jaunais maršruts, ko izveidoja paši jaunieši, bija elpu aizraujošs, izaicinājumu pilns un 1.5h ilgāks kā sākotnēji plānots.

Visi kopā – gan jaunieši, gan LTV filmēšanas grupa – veiksmīgi nokļuva līdz vairāk kā godam nopelnītām siltām pusdienām. Paldies mūsu foršajam Tukuma novada pašvaldības šoferītim, kas devās pretī “noklīdušajiem laimīgajiem”, lai jaunieši var ātrāk tikt siltumā baudīt pusdienas. Diena patiesi bija vējaina, lietus mijās ar sniegu un sauli, bet kā vēsta sena āra dzīves patiesība: Nav svarīgi kādi ir laika apstākļi, svarīgi kā esam apģērbušies. Un šeit gods godam mūsu jauniešiem – nosalt nenosala neviens! Arī nedaudz saspalinātās kājas sildīja piedzīvojumu gars un pozitīvā noskaņa dalībnieku un filmēšanas grupas starpā.

Otrā pasākuma daļa bija sagatavota pavisam no cita skatu punkta – devāmies meklēt dabu pilsētvidē! Izdevās iepazīt Kandavu no cita skatu punkta, iedvesmoties jauniem radošiem darbiem un kopā piedzīvot dabu pilsētā!

Šis bija ilgākais no visiem līdz šim īstenotajiem pasākumiem kopā ar Irlavas pamatskolu – filmēšanās LTV raidījumam “Klase” noslēdzās jau vēlā vakarā Irlavas pamatskolā. “Grandioza pieredze!” ik pa laikam izskanēja grupā.

Oskars: “Patika dažādie šķēršļi pārgājienā laikā, kuri bija jāpārvar. Kopā bariņā visiem bija ļoti interesanti, patika kā visu laiku mūs filmēja!”

Santa: “Patika gājiens pa meža ceļiem un samirkušajām stīgām, pareizā un sausākā ceļa meklējumi, ekstrēmi bija lielā grāvja šķērsošana pa mūsu pašbūvētu tiltiņu.”

Amanda: Interesanta bija pielijušā un dubļainā lauka šķērsošana, sastapšanās ar īpašnieku viņa privātīpašumā un viņa izbrīns, ko mēs te tāds bars darām! Bija super garšīgas pusdienas!”

Aigars: “Man ļoti patika pārgājiens, patika tilta būvēšana no baļķiem pāri grāvim, dubļainā lauka šķērsošana un orientēšanās mežā!”

Toms: “Viss bija ļoti forši un interesanti. Man patika pārgājiens, bija dažādi šķēršļi pa ceļam, kurus veiksmīgi pārvarējām. Bija interesanti, ka mūs intervēja un filmēja televīzijas operatori!”

“Ejam dabā” pasākums arī šoreiz pārsteidza jauniešus ar bagātīgu informatīvo bāzi par dabas parādībām un praktiskiem āra dzīves pasākumu organizēšanas aspektiem.

Pasākums tika organizēts ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001) atklāta projektu konkursa “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos” ietvaros piešķirto finansējumu.

Paldies visiem biedrības “Jaunatnes līderu koalīcija” Līdzdalības fonda atbalstītājiem – tas deva iespēju pasākumā piedalīties vairāk dalībniekiem, kā sākotnēji bija iecerēts projektā.

“Āra dzīves pasākumi gūst lielu atsaucību. Biedrībā esam lēmuši, ka no Līdzdalības fonda, ko uztur biedrība, arī turpmāk finansēsim āra dzīves pasākumus, sedzot papildus izmaksas. Šādi pasākumi dod iespēju jauniešiem atgriezties jaunā normālībā daudz ātrāk. Āra dzīves pasākumu pievienotā vērtība ir neizmērāma!”, Inese Šubēvica, biedrības valdes priekšsēdētāja.

Liels paldies visiem dalībniekiem par sirsnīgu kopābūšanu dabā, vecākiem par atbalstu un vadītājiem par organizēšanu.

Informāciju sagatavoja - Inese Šubēvica, projekta vadītāja, proj@inbox.lv, 29209607